До незамінних інструментів в арсеналі стрілка в обов’язковому порядку повинен входити оптичний приціл. Це відмінний прилад, що підходить до будь-яких видів зброї – починаючи з карабіна і закінчуючи АК-74, пневматикою класу Магнум або гладкоствольної рушниці. Розроблений спеціально для базового масштабування картинок у певну величину за допомогою лінзової системи. Завдяки такій оптиці стрілкам вдається детальніше розглянути ціль і здійснити максимально точний постріл, а також контролювати ситуацію на місцевості та проводити аналіз дистанції до об’єктів, що спостерігаються.
Параметри вибору найкращого оптичного прицілу
Сучасні оптичні приціли для полювання, спорту або інших завдань комплектуються з детальною інструкцією і розібратися з принципом робіт пристрою не важко навіть новачкам. Щодо прицілювання, монтажу оптичного прицілу на зброю, введення коригувань, їх обнулювання, то тут існують загальні характеристики, з якими потрібно ознайомитись кожному користувачеві.
Не менш важливим є питання, як зробити правильний вибір, щоб робота з оптичним прицілом принесла максимальний ефект. Отже, слід звернути увагу на такі чинники, як:
- На який вид зброї монтуватиметься – для пневматичної або гладкоствольної необхідно вибирати модель з великою віддачою.
- Діаметр об’єктива – даний параметр обов’язково враховує час здійснення вилазок за здобиччю: якщо стрілець віддає перевагу нічному полюванню, то йому більше підійде оптичний приціл з великим діаметром від 55 мм і більше. Таким чином, йому вдасться відстежувати ціль за повної відсутності освітлення. Полювання в ранкові та денні години принесе позитивні результати при розмірі апертури 40-45 мм.
- Параметри збільшення: цей показник безпосередньо впливає на швидкість та точність стрільби. Деякі модифікації можуть масштабувати від 2 до 20 разів (змінна чи постійна кратність). При відстеженні дрібної здобичі потрібна оптика з максимальними показниками збільшення. Для колективного загону чи ходового полювання відмінно підходять оптичні приціли з мінімальним збільшенням.
Важливо також звернути увагу на корпус – з якого матеріалу виготовлений, який ступінь водонепроникності, герметичності тощо. Сучасні пристрої можуть бути виготовлені з особливого сплаву алюмінію, сталі або полімеру. Внутрішня порожнина має бути наповнена сухим газом для виключення ефекту роси, що призводить до погіршення якості картинки та поломки приладу.
Вартість оптичного прицілу залежить від багатьох факторів: особливостей механічної складової, наявності додаткових функцій, діаметра об’єктива і т. д. На думку досвідчених користувачів слід вибирати моделі з мінімумом налаштувань, тобто вони прості та зручні в експлуатації, а ціна нижча. Для роботи у складних польових, військових умовах підійдуть максимально герметичні, водонепроникні прилади із визнаними стандартами вологозахисту. У інтернет-магазині «Профоптика» широкий асортимент продукції від світових компаній, і вибрати оптичний приціл може будь-яка категорія покупців.