Содержание:
Технічний паспорт на будинок містить детальну інформацію про об’єкт нерухомості. За аналогією можна порівняти папір з громадянським паспортом. Що можна дізнатися, якщо заглянути в документ:
- Детальна інформація про об’єкт нерухомості. Сюди входять: фактичне місце розташування, поверховість, квадратуру, рік забудови та цільове призначення.
Перерахування власників будівлі; - технічну схему об’єкта. Тут відображені несучі конструкції, комунікації, дверні та віконні прорізи, вентиляційні шахти та дренажні системи;
- експлікацію житлових і підсобних приміщень;
- дані про перепланування, реконструкцію та благоустрій будівлі;
- вартість квадратних метрів за оцінкою БТІ (інвентаризаційна вартість).
Коли потрібен?
Для чого потрібен документ? Жодна угода з нерухомістю не проходить без участі цього паперу. Технічний паспорт на будинок допоможе вирішити будь-які майнові суперечки, якщо будівля перебуває у спільній частковій власності.
На підставі цих даних визначається розмір податку на нерухоме майно. Щоб оформити договір іпотечного кредитування, якщо в якості застави виступає будинок.
Техпаспорт потрібно і при розділі нерухомості. Наприклад, якщо власник хоче перевести будова в часткову власність. Оформлення спадщини також відбувається за участю цього документа. Розібравшись для чого потрібен техпаспорт на житловий будинок, необхідно згадати, де можна зробити документ.
Куди звертатися?
Оформити технічний паспорт можна в БТІ за місцем проживання. Зверніть увагу, що замовити документ може тільки законний власник нерухомості.
Згідно з чинним законодавством, оформлення паперу можна передоручити довіреній особі. У цьому випадку оформляється довіреність на ведення справ, яку обов’язково запевняє нотаріус.
Однак, звернення в БТІ має на увазі втрату часу. Особисте відвідування будь-якого державної установи незмінно пов’язане з очікуванням в чергах. Тому можна зробити запит на отримання техпаспорта за допомогою інтернету.
Як отримати технічний паспорт онлайн? Потрібно зайти у відповідний розділ на порталі надання держпослуг і заповнити прикладений зразок заяви. Щоб державна машина працювала швидше, рекомендуємо прикріпити до заявки додатковий файл з ксерокопіями чека про оплату держмита та правовстановлюючими документами на житловий будинок.
Після розгляду звернення з заявником зв’язуються за контактним телефоном.
Де замовити техпаспорт — неглавний питання. Багато наших співгромадян не знають, як відбувається оформлення документа. Процедура отримання технічного паспорта, пов’язана з виїздом фахівців БТІ за вказаною адресою. На місці оглядається житлову будову і господарські споруди. На підставі цього огляду буде зроблений план будівлі.
Якщо будівництво будинку проходило з порушенням технології або була проведена незаконна перепланування, у видачі документа буде відмовлено. У цьому випадку призначається технічна експертиза, яка зафіксує наявні порушення. Оформити документ, можна буде лише усунувши наявні недоліки.
Необхідні документи
Для оформлення технічного паспорта, однієї заяви буде мало. Якщо ви вирішили замовити виїзд техніка, то приготуйтеся пред’явити йому документи:
- паспорт власника житла. Якщо будинок знаходиться в частковій власності, паспорта пред’являють все співвласники;
- заяву на оформлення техпаспорта і проведення технічного обстеження будівлі. Зразок заповнення можна дізнатися на сайті БТІ або подивитися нижче;
- папери, що підтверджують право розпоряджатися цим об’єктом нерухомості;
- чек, що підтверджує оплату послуг.
При зверненні в БТІ не забудьте вказати мету оформлення техпаспорта. Від цього будуть залежати додаткові папери. наприклад:
- для реконструкції та перепланування потрібно офіційний запит з міського відділу архітектури;
- якщо ви плануєте замовити документ для передачі будинку у спадок, потрібно докласти запит з нотаріальної контори;
- при оформленні будинку в заставу, додаткова документація не потрібна. Досить згадати про це в заяві.
Термін дії техпаспорта
Оформити техпаспорт можна за 14 днів. Зверніть увагу, що цей часовий відрізок може змінюватися в залежності від загальної площі. Щоб зробити документ, фахівці оглядатимуть не лише житловий будинок, але і прилеглі до нього будівлі.
Наприклад, якщо загальна площа перевищує 1 000 квадратних метрів, то оформити документ можна протягом трьох тижнів. При зверненні в БТІ, заявнику буде запропоновано прискорити процес, зрозуміло, за додаткову плату. Якщо терміни «горять», то сплативши додатковий тариф отримати документ можна через 2-3 дні.
Багатьох людей цікавить термін дії технічного паспорта. У чинному законодавстві термін дії не регламентований жодними нормами. Відповідно документ вважається безстроковим. Однак фахівці БТІ рекомендують переоформляти його кожні п’ять років.
Якщо за цей термін не вносилися зміни в схему будинку, то замовляти виїзд техніка не потрібно. Досить зробити запит на переоформлення через інтернет, або при особистому зверненні.