Що робити при значному підвищенні артеріального тиску?

Підвищені значення артеріального тиску-звичайна проблема, а гіпертонія зустрічається у кожного третього дорослого поляка. Наслідки тривалого підвищення артеріального тиску зазвичай проявляються у вигляді серйозних ускладнень через багато років, але значне підвищення артеріального тиску може становити пряму загрозу для життя і вимагає термінового лікування у фахівця.

Значне підвищення артеріального тиску може відбутися як в результаті хронічної або не ефективно вилікуваної гіпертонії, так і досить раптово у пацієнтів з добре контрольованою артеріальною гіпертонією і навіть у тих, у кого артеріальний тиск був нормальним.

Варто пам’ятати, що артеріальний тиск фізіологічно коливається протягом дня і залежить від багатьох факторів. Зазвичай воно нижче вночі і вище під час повсякденної активності. Також воно росте при фізичних навантаженнях, під впливом болю, стресу або емоцій. Тому слід в першу чергу виключити вплив цих факторів. Для контролю артеріального тиску також слід знати як знизити тиск в домашніх умовах.

Зазвичай ми говоримо про значно завищені показники артеріального тиску, коли вони перевищують порогові значення для діагностики важкої артеріальної гіпертонії, тобто 180 мм рт. СТ. для систолічного тиску і 110 мм рт. СТ. для діастолічного тиску. Однак важливо не тільки значення артеріального тиску, але і супутні йому симптоми і захворювання, оскільки вони визначають подальше лікування. Також слід пам’ятати, що важливі обидва значення артеріального тиску, як систолічний, так і діастолічний.

Якщо підвищені значення артеріального тиску супроводжуються симптомами, що вказують на гострі ускладнення, такими як біль у грудях, задишка, сильний головний біль, запаморочення, порушення зору або інші неврологічні симптоми, потрібна негайна Діагностика та лікування. Точний діагноз важливий, тому що він не тільки визначає, як і на скільки слід знизити артеріальний тиск, але також дозволяє проводити ефективне причинно-наслідкове лікування.

Читать также:
Ноотропный препарат Пантогам сироп улучшает деятельность головного мозга

В основному, існує 4 ситуації, коли високі значення тиску становлять безпосередню загрозу для життя і вимагають негайного лікування в умовах стаціонару, зазвичай із застосуванням внутрішньовенних препаратів:

Злоякісна артеріальна гіпертонія — цей діагноз вказує на дуже поганий прогноз при відсутності лікування, тому що дуже високі значення артеріального тиску призводять до пошкодження очного дна, дрібних судин, головного мозку, порушень згортання крові, гострої серцевої або ниркової недостатності.

Важка гіпертонія, пов’язана з іншими небезпечними для життя станами, що вимагають швидкого зниження артеріального тиску, такими як гостре розшарування аорти, гостра ішемія міокарда або гостра серцева недостатність.

Сильне раптове підвищення артеріального тиску через феохромоцитоми з ураженням органів.

Важка гіпертонія при вагітності.

В інших випадках, коли немає тривожних симптомів або супутніх захворювань, після зниження артеріального тиску пацієнт може бути виписаний додому з рекомендаціями щодо зміни або застосування відповідного лікування. Однак для перевірки ефективності лікування необхідний подальший амбулаторний контроль.

Не всяке підвищення артеріального тиску вимагає термінової медичної допомоги-якщо воно не супроводжується тривожними симптомами, пацієнту слід прийняти ліки невідкладної допомоги для зниження артеріального тиску відповідно до попередніх рекомендацій лікаря, найчастіше каптоприл у формі сублінгвальної таблетки. Однак, якщо ваше кров’яний тиск не падає або скачки тиску трапляються часто, необхідна термінова консультація лікаря.

Пам’ятайте!

Дуже високі значення артеріального тиску можуть бути небезпечні для здоров’я і життя і вимагають негайного лікування.